ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9201270
nr 920 1270
sent 1800-tal, Nyrokoko, höjd: 200
Kondition: slitage, skador, del saknas
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 27 oktober 2014
kl 18:36:49
26/10 19:50:40
1.700 kr
27/10 17:54:36
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.